Inspirativní osobnosti

Lenka Volovská

Porodní asistentka, dula

     Často vzpomínám na těch 5 let práce ve vrchlabské porodnici, kde mne po univerzitě místní moudré porodní báby zasvětily do tajů porodnictví. Pracovat s nimi, studovat s Barbarou Kosfeld, Michelem Odentem, číst knížky Iny May Gaskin, Grantly Dick Reada...to vše mít možnost den za dnem konzultovat a prožívat v praxi mi ukázalo, že jsem si vybrala správně. Mou vášní je práce se ženami, pro ženy, pece o ně. Ženy držely vždy se ženami. Podle M.Odenta je možné, že kořenem porodnictví byla potřeba ženy/matky chránit místo porodu dcery/ženy. Taková žena porod neruší, nezasahuje do něj, ale ví přesně, co se děje. Takhle si představuji ideální úlohu porodní asistetnky, duly...doprovodu k porodu- chránit místo porodu svými znalostmi, zkušenostmi a schopnostmi. V dnešní době máme daleko k ideálu, ale každým naším rozhodnutím se mu blížíme, či vzdalujeme. Je jen na nás, co si vybereme.
      Po Vrchlabi přišlo Holandsko/Amsterdam a Kushi Institute, kde jsem studovala Umění Života - vliv každodenního výběru potravy, vaření, aktivity pro náš život z pohledu východní medicíny, se zaměřením na zdraví žen a rodiny. Životní styl, jídlo, energie...to vše se nenápadně prolíná a ovlivňuje život nás všech více, než si myslíme. Když se mi naskytla příležitost spojit porodnictví, práci se ženami se zdravým životním stylem, přestěhovala jsem se na jižní pobřeží Anglie, kde momentálně pracuji jako dula. 
lenka.volovska@gmail.com
doulanest@gmail.com
 
 

Jana Osičková

Tvořitelka kreativních plánovačů času na míru

Ako malé dievča, neskôr ako tínedžerka a dokonca niekedy aj ako dospelá žena som si písavala denníky. Boli to obyčajné linajkové denníky, mali iba peknú obálku.
Denníková záľuba sa zmenila v niečo praktickejšie. Stali sa ňou plánovače. Ak ste o plánovačoch ešte nepočuli, nevadí. Možno používate iné slová, napríklad diáre, pracovné listy, planery, kalendáre, lístočky...  Ja im však vravím plánovače.
Mojou vášňou je aj samotné vytváranie plánovačov v počítači, nakoľko grafiku a kreativitu mám zdedenú a aj vyštudovanú.
Vždy, keď vchádzam s dcérkou do papierníctva či kreatívnych potrieb, tak je mi jasné, že nenakúpim iba pre dcérku, ale aj pre seba. Aspoň jednu malú drobnosť, v rámci aktuálneho rozpočtu.
Mala som taký sen donedávna. Založiť si vlastnú predajňu kancelárskych a kreatívnych potrieb. Kde na to však vziať kapitál? S hypotékou na krku a vysokými výdavkami za súkromnú škôlku som to veru nechcela riskovať. Radšej som sa rozhodla ísť na to bezpečnejšie a venovať sa svojej vášni takto online. Ktovie kam ma táto cesta privedie … J
Do skorého čítania a tvorenia! Jana Osičková z “Plánovače na mieru”.

www.janaosickova.sk

Barbora Demková

Porodní asistentka

Jak bych se Vám představila? Snad mohu říci, že jsem mladá porodní asistentka, pro kterou je tato profese velkou vášní. Těhotenství, porod a poporodní období vnímám jako přirozené procesy v životech žen a v tomto smyslu o nich i hovořím a podporuji je. 
Dále se zajímám o aromaterapii, účinky bylinek, o zdravé pečení a další zajímavosti, které nám nabízí příroda a moudrost našich předků.
V současnosti působím jako porodní asistentka na porodním sále (a brzy i v komunitním prostředí) v německém městečku Freyung.

Barbora.Demkova@seznam.cz

Michaela Lusílija Makulová

Odborná aromaterapeutka

Vystudovala jsem Institut Aromaterapie v Praze, své odborné znalosti pravidelně prohlubuji v rámci odborných kurzů a ve své praxi. Vyučuji základy aromaterapie v cyklu kurzů Vůně přírody sestaveném podle orientálního konceptu pěti elementů, který je mi blízký.
Jsem autorkou originálních kompozic dle pěti elementů. Založila jsem odborný blog Kouzlo vůní, do kterého přispívám. Éterické oleje jsem si sama zamilovala a využívám je doma pro zpříjemnění atmosféry i k cílené podpoře.
Ve své praxi se od roku 2012 věnuji míchání harmonizačních aromaterapeutických kompozic, poskytuji aromaterapeutické ošetření a poradenství v oblasti osobního rozvoje. Od roku 2007 působím také jako lektorka. Jsem členkou Asociace českých aromaterapeutů.

Magdaléna Ezrová

Porodní asistentka

Pracuji jako komunitní porodní asistentka. Po vysoké škole jsem pracovala ve vrchlabské porodnici, absolvovala jsem kurzy v Porodním domě u Čápa a semináře s německou porodní asistentkou Barbarou Kosfeld.
Těhotenství a porod je období, kdy se  může naplno projevit často skrytá síla ženy. Mým cílem pak je podpořit ženy v tom, aby tuto svou vnitřní sílu poznaly a dále rozvíjely.
Po porodu své dcerky Aničky se dále věnuji i podpoře žen po porodu, laktačnímu poradenství a jsem také poradkyně pro nošení dětí v šátcích. S partnerem tkáme ručně tkané šátky na nošení dětí.

www.magdalenaezrova.cz

FB - ručně tkané šátky na nošení dětí ANNA TKÁ